Gün Boyu Enerjik Olmak İçin 10 Öneri

1) Düzenli Uyuyun

Uyku bedenin dinlenmesini, zihnin yenilenmesini, organların kendini tamir etmesini, çocukların gelişimini yetişkinlerinse sağlığını korumasını sağlar. Yetişkinler için ortalama uyku süresi 6-8 saattir. Yeterli bir uyku hayat kalitemizi arttırmakla beraber, bedenimizi ve zihnimizi de daha dinç tutmaya yardımcı olur. Günlük uykunun yarı sıra gün içerisinde öğleden sonra yapacağın 10-20 dakikalık bir uyku molasıyla da günlük performansını arttırabilirsin.

2) Vitamin Alın

Vücuttaki bazı vitamin ve minerallerin eksikliği durumunda enerjin düşer ve kendini daha yorgun hissetmeye başlarsın. Araştırmalar kişinin kendisini enerjik hissetmesinde D ve B vitaminlerinin can alıcı bir rol oynadığına işaret ediyor. Kendini yorgun ve halsiz hissettiğin anlarda vitamin takviyesi yapabilir, enerjinin düşmesini önleyebilirsin. Senin için ürettiğimiz Enerjico enerji içeceği içerisinde de B2, B3, B5, B6 ve B12 vitaminleri yer almaktadır.​

3) Yeterince Sıvı Tüket

Vücudumuzun %60’ının su olduğunu bilmeyen yoktur. Yetişkin bir insanın günde 2 ya da 3 litre su içmesi gerekiyor. Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre bu oranlarda su içmek dayanıklılığı arttırıyor, stresin azalmasına yardımcı oluyor. Suyun yanı sıra çay, kahve ve doğal meyve suları tüketerek vücudunun gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olabilirsin. Yeteri kadar sıvı aldığında cildinde ve saç görünümünde gelişmeleri siz de fark edeceksiniz.

4) Yürüyüş Yap

Yürümek çok basit ama bir o kadar etkili bir eylem. Her gün yapacağın 1 saatlik bir yürüyüş hem zihnini hem de bedenini kendine getirir. Yürüyüşün 20. dakikasından sonra vücudun salgılayacağı serotonin sayesinde kendini daha iyi ve enerjik hissedeceksin. Uzmanların tavsiyesi ise günde yaklaşık 10bin adım.

5) Kahve İç

Keyifli sohbetlerin, sıkı dostlukların gizli kahramanı kahvenin sağlığa da birçok önemli katkısı bulunuyor. İçinde kafein barındırdığı için sana gün içerisinde kendini daha dinç hissettirirken, mineral ve vitamin zenginliği bakımından sağlığına da fayda sağlıyor. Soğuk kahve sevenler için özel ürettiğimiz Enerjicoffee LatteEnerjicoffee Zero ve Enerjicoffee Mocha’da taze kavrulmuş kahve çekirdeklerini Cold Brew soğuk demleme yöntemi ile demledik. Sağlığına önem verdiğimiz için cam şişede üretmiş olduğumuz soğuk kahveler günün her anında, her alanda yanında.

6) Soğuk Bir Duş Al

Araştırmalar, kronik yorgunluğun etkilerini azaltmak için 3 dakikalık soğuk duşun etkili olabileceğini öne sürmekte. Sabah kalktığında çok sıcak olmayan bir su ile alacağınız duş günü daha zinde ve enerjik geçirmeni sağlayacak.

7) Ara Öğün Yap

Üç ana öğün atlamadan, aşırıya kaçmadan yedin, ama birkaç saat sonra açıktın. Karnın gurulduyor, ne yesem diye düşünüyorsun. Ara öğün zamanı… Az yağlı veya yağsız süt-yoğurt, sütlü kahve, 1 avuç kuruyemiş ya da 1 porsiyon meyve tercih edebilir enerjin düşmeden toparlayabilirsin.

8) Müzik Dinle

Müzik ruhun gıdasıdır! Kendini daha iyi hissetmek, moralini ve enerjini yükseltmek için müzik dinleyebilirsin. Güzel duygular uyandıran, neşeli, dinamik bir parça seni kendine getirebilir.

9) Tatil Yap

Tüm sene çok yoruldun ve artık kendini bitkin hissetmeye başladın. Tüm stresini ve yorgunluğunu atacağın bir tatil planlayarak dinlenebilir, yeni yerler keşfedebilir, bulunduğun ortamdan uzaklaşarak uzun zamandır kaybettiğin enerjini yeniden kazanabilir, kendini daha dinç ve pozitif hissedebilirsin.

10) Enerjico İç, Enerjik Ol!

Enerjico enerji içeceği günün her anında yorgunluğunu en kısa sürede üzerinden atmak için ve enerjini yeniden maksimum seviyeye çıkarabilmen için özenle üretildi. İçinde birçok vitamin barındıran Enerjico ile düşen enerjini hemen toparlayabilmen artık mümkün. Enerjico, enerjik ol!